مراكز داده، مكان هايي مطمئن براي نگهداري اطلاعات با قابليت اطمينان و دسترسي بالا هستند. در اين راستا، طراحي و راه اندازي مركز داده بركت تل، با هدف ايجاد بستر لازم براي توسعه فعاليت هاي فناوري اطلاعات سلامت و در اختيار قراردادن منابع زيرساختي براي مراكز بهداشتی درمانی کشور اعم از خانه های بهداشت، مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستان ها، مطب ها، داروخانه ها، آزمایشگاه ها و مراکز تصویربرداری ، مراکز آموزشی و پژوهشی و بیش از 60 نوع مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت صورت گرفته است.

تجهیزات و امکانات این مرکز با بکارگیری قدرتمند ترین و بروز ترین سخت افزارها صورت پذیرفته است، سرورهای قدرتمند در کنار بعضی از تجهیزات ارتباطی که برای اولین بار در کشور در این مرکز تجربه شده است قابلیت های منحصر بفردی را به مجموعه داده است. بسته امنیتی ویژه ای برای رعایت استانداردهای مورد نیاز پیش بینی شده که با نگاه سخت گیرانه بسیاری از ضوابط را پیاده نموده است. پوشش های ضد نفوذ اشعه الکترومغناطیس یکی از مواردی هستند که در این ضوابط سخت گیرانه مورد نظر قرار گرفته است .

ایجاد دیتا سنتر دوم سلامت برای اتصال به مرکز داده های برکت تل در منطقه 22 تهران و در ساختمان بیمارستان در دست ساخت ستاد در دستور کار برکت تل قرار دارد. ضمن اینکه تا کنون 60 سرور از 340 سرور قابل بهره برداری در دیتاسنتر فعلی به بهره برداری رسیده و برای توسعه ظرفیت سروری نیاز به خرید تجیهزات جدید می باشد.

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شرکت برکت تل است.

آدرس : تهران - خیابان بیست و یکم وزرا - پلاک 11 - ساختمان بنیاد برکت - طبقه همکف